Disneyland Paris: Przegląd tego, co musisz wiedziećPlanujesz wycieczkę do Disneylandu Paris, ale nie jesteś pewien, który z dwóch parków jest dla Ciebie odpowiedni? A może po prostu szukasz porady, który z wielu hoteli, restauracji i zajęć w okolicy sprawi, że Twoja wycieczka będzie jeszcze lepsza? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. W tym wpisie na blogu będziemy odkrywać wszystko, co musisz wiedzieć o Disneyland Paris. Będziemy przechodzić przez to, co każdy park ma do zaoferowania; istotne wskazówki dotyczące miejsca pobytu i jedzenia; informacje o tym, jak się tam dostać i wiele więcej. Zanurzmy się...

Dla kogo jest Disneyland Paris?

Krótka odpowiedź brzmi: dla każdego! Chcielibyśmy jednak wyjaśnić, że chociaż Disneyland Paris jest fantastycznym miejscem dla małych dzieci, to jest to również świetny cel podróży dla nastolatków i dorosłych. To dlatego, że park oferuje coś dla każdego. Na przykład Disney's Hotel New York oferuje klub nocny, który jest otwarty do 2 rano i steak house, który serwuje niesamowite steki. Jeśli chodzi o gości, Disneyland Paris przyjmuje ludzi z całego świata. Szczególnie jest to niezwykle popularne wśród gości z Wielkiej Brytanii i Francji, a następnie gości z Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Jeśli podróżujesz spoza Europy, pamiętaj, że kurs wymiany nie jest na twoją korzyść. Oznacza to, że lepiej jest odwiedzić miasto poza sezonem (o tym poniżej).

Disneyland Resort

Disneyland Resort to dwa parki, które składają się na Disneyland Paris: Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. Resort obejmuje również Disney Village, kompleks handlowy, gastronomiczny i rozrywkowy. Disneyland Park: Jest to oryginalny park Disneyland, który został otwarty w latach 60-tych. Chociaż park przeszedł kilka renowacji i dodatków na przestrzeni lat, jego oryginalny duch pozostał. Przekłada się to na park, który jest wspaniałą równowagą nostalgii i nowoczesnych innowacji. Walt Disney Studios Park: Otwarty w 2002 roku, ten park jest w całości poświęcony magii tworzenia filmów. Park zawiera atrakcje inspirowane ikonicznymi filmami i postaciami, takimi jak Indiana Jones, Toy Story i księżniczki. Oprócz parków, Disneyland Resort obejmuje również Disney Village, który jest kompleksem handlowym, gastronomicznym i rozrywkowym.

Disney Studios Paris

Ten park zawiera mieszankę atrakcji inspirowanych filmami animowanymi Disneya i filmami live-action. Obejmuje to niektóre z najnowszych hitowych filmów Disneya, takich jak Frozen i najnowszy blockbuster Marvel Studios - Black Panther. Park jest również domem dla słynnych atrakcji, takich jak Studio Tram Tour, Backlot Tour i niesamowita Tower of Terror. Najnowszym dodatkiem parku jest Mickey's PhilharMagic, niesamowity pokaz 4D, który jest mieszanką między koncertem a produkcją teatralną. Pokaz jest fantastyczny i koniecznie trzeba go zobaczyć podczas wizyty.