Ethereum - jak pozyskać tę kryptowalutę, poradnikEthereum to zdecentralizowana platforma oprogramowania, która umożliwia programistom budowanie i wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji (dapps) i inteligentnych kontraktów. Ethereum zostało początkowo zaproponowane w 2013 roku przez jego założyciela, Vitalika Buterina, jako rozszerzenie koncepcji blockchaina znalezionej w Bitcoinie. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoina, który oferuje ogólną księgę do rejestrowania własności cyfrowych tokenów lub "monet", Ethereum umożliwia tworzenie niestandardowych inteligentnych umów między stronami i programami znanymi jako "inteligentne tokeny". Te inteligentne tokeny mogą reprezentować wszystko, od cyfrowego tokena, który przyznaje właścicielowi dostęp do usług firmy, do aktywów takich jak złoto lub nieruchomości. Ten artykuł wyjaśnia, czym jest ethereum i jak można uzyskać tę kryptowalutę.

Jak kupić i przechowywać Ether

Czytając wiadomości bitcoin - jeśli zdecydowałeś się kupić trochę Etheru, będziesz musiał najpierw stworzyć portfel Ethereum do przechowywania swoich cyfrowych tokenów. Istnieje kilka rodzajów portfeli, których możesz użyć do przechowywania swoich cyfrowych tokenów. Możesz utworzyć portfel Ethereum online za pośrednictwem dostawcy portfela, takiego jak Coinbase, lub pobrać aplikację portfela Ethereum na swój komputer. Jeśli zdecydujesz się na utworzenie portfela Ether online, upewnij się, że dokładnie przeczytasz warunki użytkowania i poszukaj wszelkich informacji na temat bezpieczeństwa strony internetowej i reputacji dostawcy portfela.

Gdy masz już portfel Ethereum, możesz kupić Ether za walutę fiat (tj. USD, EUR, itp.) lub inny token cyfrowy, taki jak Bitcoin. Po zakupie tokenów Ether, ważne jest, aby przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Jeśli chcesz przechowywać swój Ether online, zalecamy użycie portfela z kombinacją kluczy prywatnych i zimnego przechowywania.

Czym jest Ether i do czego jest używany?

Ether jest tokenem cyfrowym leżącym u podstaw blockchaina Ethereum, który jest używany do opłacania kosztów uruchamiania rozproszonych aplikacji i inteligentnych kontraktów w sieci Ethereum. Kiedy użytkownik chce uruchomić rozproszoną aplikację lub wykonać inteligentny kontrakt w sieci Ethereum, jest zobowiązany do uiszczenia niewielkiej opłaty w Ether jako formy płatności za moc obliczeniową sieci. Rozproszona sieć komputerów z oprogramowaniem Ethereum przetworzy transakcję i wykona żądaną aplikację. Jeśli użytkownik wygenerował zysk poprzez uruchomienie rozproszonych aplikacji lub inteligentnych kontraktów w sieci Ethereum, może wycofać swoje tokeny Ether do własnych portfeli Ethereum. Ether jest również używany jako magazyn wartości i inwestycja, podobnie jak Bitcoin lub złoto.