Spojrzenie na życie amerykańskiego prezydenta

Życie prezydenta rzadko jest łatwe. W większości przypadków musi on podejmować trudne decyzje niemal od najmłodszych lat. Musi radzić sobie z nieustanną presją ze strony ludzi, którzy pragną jego porażki, a także zarządzać dużą liczbą obowiązków oraz licznym personelem. To wszystko sprawia, że życie amerykańskiego prezydenta może wydawać się jedną długą walką. W większości przypadków jest to prawda. Niektóre z najtrudniejszych wyzwań w życiu George'a Washingtona i Thomasa Jeffersona mogą nie wydawać się aż tak różne od siebie, ale fakt, że ci ludzie musieli radzić sobie z tymi problemami, sprawia, że ich życie wydaje się gigantyczną walką pod górę. Jeśli szukasz obecnie kariery w dziedzinie polityki, lektura tego artykułu powinna pomóc Ci zawęzić wybór.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o życiu amerykańskiego prezydenta, od dobrych do złych stron.

Jerzy Waszyngton

Urodzony w 1732 r. Jerzy Waszyngton był pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Urodził się w zamożnej rodzinie, ale wybrał życie wojskowego, które nie pozwoliło mu zachować bogactwa. Z tego powodu był pod ciągłą presją, aby udowodnić, że jest człowiekiem wartościowym.

Okres prezydentury Waszyngtona naznaczony był końcem rewolucji amerykańskiej. Gdy wojna dobiegła końca, nadszedł czas na zawarcie pokoju i zjednoczenie kraju. Nie było to łatwe zadanie, ale Waszyngton i rząd amerykański dobrze sobie z nim poradzili. Nowy rząd pomógł również bankowi Waszyngtona stanąć na nogi.

Gdy jego druga kadencja zbliżała się ku końcowi, Waszyngton był pod dużą presją, aby ponownie kandydować. Dzięki nowemu prawu musiał podjąć decyzję, czy ponownie kandydować, czy też nie. Wiedział jednak, że kraj będzie na niego naciskał, aby ponownie kandydował. Po długim namyśle Waszyngton zdecydował, że nie będzie ponownie kandydował.

Waszyngton był człowiekiem o wielkiej prawości, który wiarę i obowiązek stawiał ponad bogactwo. Wierzył również, że każdy człowiek ma prawo do wyrażania swoich opinii i posiadania własnego zdania. Uważał, że każdy powinien mieć prawo do głosowania, aby ludzie mogli wybierać swoich przywódców. Waszyngton był również człowiekiem, który lubił trzymać się z dala od centrum uwagi. Uważał, że prezydent powinien być symbolem, a nie osobą.

Thomas Jefferson

Thomas Jefferson był trzecim prezydentem Stanów Zjednoczonych. Urodził się w 1743 roku, a więc miał 46 lat, gdy został prezydentem.

W czasie jego prezydentury Ameryka walczyła z Wielką Brytanią o niewolnictwo. Ostatecznie niewolnictwo zostało zniesione w Stanach Zjednoczonych.

Jefferson był człowiekiem bardzo religijnym. Bardzo wierzył też w siłę prasy. Radził prezydentowi, aby "nie lekceważył możliwości bycia wysłuchanym przez opinię publiczną, ponieważ aby być aktorem, lud musi być publicznością".

Jefferson był również wielkim zwolennikiem edukacji. Założył Uniwersytet Wirginii i pomógł stworzyć potężny system edukacyjny, który jest używany do dziś.

Najbardziej interesującą cechą Thomasa Jeffersona jest to, że był on zarówno właścicielem niewolników, jak i człowiekiem, który promował zniesienie niewolnictwa. Uważał, że niewolnictwo jest bardzo złe i że w końcu zostanie zniesione. Uważał jednak również, że należy to zrobić stopniowo i ostrożnie.

James Madison

Madison był czwartym prezydentem i miał bardzo ciekawe życie. Urodził się w 1751 roku, a zmarł w 1836 roku.

Madison był bardzo religijnym człowiekiem. Należał do Kościoła Prezbiteriańskiego i mocno wierzył w moc modlitwy.

Madison jest również pamiętany jako "Ojciec Konstytucji". Był wielkim zwolennikiem Konstytucji, ale też ciężko pracował nad tym, aby Konstytucja była sprawiedliwa i aby wszyscy w rządzie byli równi. Przeforsował ustawę, zgodnie z którą wszyscy pracownicy rządowi, w tym prezydenci, mieli otrzymywać godziwe wynagrodzenie.

Madison pomógł również Ameryce odcisnąć trwałe piętno na świecie. Jako przywódca przyczynił się do stworzenia nowej demokracji, która odcisnęła wielkie piętno na historii. Pomógł również stworzyć trwały dokument, który miał być przewodnikiem dla Stanów Zjednoczonych przez wiele następnych lat.

James Monroe

James Monroe był piątym prezydentem. Urodził się w 1758 roku, a zmarł w 1831 roku.

W czasie jego prezydentury miały miejsce dwa ważne wydarzenia, które naznaczyły życie amerykańskiego prezydenta. Pierwszym z nich był początek zaangażowania Stanów Zjednoczonych w ogromny zakup Luizjany.

Drugim był wybuch wojny 1812 r. z Wielką Brytanią. James Monroe był wielkim zwolennikiem Doktryny Monroe. Doktryna Monroe'a głosi, że Stany Zjednoczone nie pozwolą innym krajom mieszać się w sprawy innych narodów.

James Monroe był również gorącym zwolennikiem unii. Pomógł krajowi podjąć długą i trudną decyzję o pozostaniu razem. Mógł ubiegać się o reelekcję, ale postanowił ustąpić i pozwolić Jerzemu Waszyngtonowi dokończyć kadencję.

John Quincy Adams

John Quincy Adams był szóstym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Urodził się w 1767 roku, a zmarł w 1848 roku.

Adams został zapamiętany jako jeden z najbardziej błyskotliwych amerykańskich prezydentów. Pomógł Ameryce stworzyć potężną marynarkę wojenną i zbudować silną armię. Pomógł też krajowi stać się potężnym mocarstwem światowym.

Jednym z najważniejszych osiągnięć Johna Quincy Adamsa była polityka zagraniczna. Wcześniej Stany Zjednoczone były bardzo izolacjonistyczne, ale John Quincy Adams pomógł to zmienić. Stworzył on Doktrynę Monroe, która głosi, że Stany Zjednoczone nie pozwolą innym krajom ingerować w sprawy innych państw.

John Quincy Adams był również wielkim zwolennikiem budowy pierwszej linii kolejowej w Stanach Zjednoczonych. Pomógł w budowie Baltimore and Ohio Railroad, a także podpisał ustawę, która zezwalała prywatnym firmom na budowę dróg, mostów i kanałów. Pomogło to w stworzeniu nowego przemysłu, który uczynił kraj silną potęgą światową.

Andrew Jackson

Andrew Jackson był siódmym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Urodził się w 1767 roku, a zmarł w 1845 roku.

Jedną z najbardziej znanych rzeczy w życiu amerykańskiego prezydenta jest to, że "nie boi się on podejmować decyzji". Andrew Jackson nie był wyjątkiem od tej reguły. Miał bardzo mało czasu na siedzenie i rozmyślanie. Był człowiekiem, który musiał podjąć decyzję, a następnie przystąpić do działania.

Gdy zasiadał w Białym Domu, uważał, że musi być człowiekiem czynu. Zawsze był gotów do działania, nawet jeśli wiedział, że może popełnić błąd. Ta cecha bardzo mu pomogła jako prezydentowi, a później jako politykowi.

Najciekawszą rzeczą w życiu Andrew Jacksona jest to, że był on odnoszącym sukcesy właścicielem niewolników. Był też przekonany, że niewolnictwo należy znieść, ale należy to robić bardzo powoli i ostrożnie.

Martin Van Buren

Martin Van Buren był ósmym prezydentem. Urodził się w 1782 roku, a zmarł w 1862.

Jedną z najciekawszych rzeczy dotyczących prezydentury Martina Van Burena jest to, że zanim został prezydentem, był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych.

Martin Van Buren pomógł również stworzyć jedną z najpotężniejszych ustaw w Ameryce, zwaną Homestead Act. Ustawa ta pomagała osadnikom ubiegać się o wolną ziemię, która była już własnością kogoś, kto nie chciał się z nią rozstać.

Van Buren był również bardzo religijny i pomógł stworzyć wiele ważnych rozporządzeń dla kościołów.

William Harrison

William Harrison był dziewiątym prezydentem. Pełnił swoją funkcję przez jedną kadencję, od 4 marca 1809 do 4 marca 1817 roku.

William Harrison urodził się w Anglii, ale jako młody człowiek przeniósł się do Ameryki. Służył jako oficer w rewolucji amerykańskiej, a następnie został gubernatorem stanu Nowy Jork.

Po zakończeniu prezydentury William Harrison został burmistrzem, sędzią, a następnie członkiem Izby Reprezentantów USA.

Jedną z najciekawszych rzeczy dotyczących prezydentury Williama Harrisona jest to, że nie miał on żadnego doświadczenia w rządzie ani w polityce, zanim został prezydentem. Nie miał też zbyt wiele czasu, aby się o tym dowiedzieć, ponieważ nie pełnił swojej funkcji zbyt długo.

John Tyler

John Tyler był dziesiątym prezydentem. Urodził się w 1790 roku, a zmarł w 1862.

Jedną z najciekawszych rzeczy dotyczących prezydentury Johna Tylera jest to, że zanim został prezydentem, był senatorem z Wirginii.

John Tyler był również wielkim zwolennikiem unii. Pomógł krajowi podjąć długą i trudną decyzję o pozostaniu razem.