Kup polisę w najlepszej cenie – kalkulator OC/AC

Kupna nowej polisy OC nie powinno zostawiać się na ostatni moment – przekonują ubezpieczyciele. Nawet jeden dzień bez ważnego ubezpieczenia naraża nas na dotkliwe kary finansowe. Jak w praktyce wygląda zakup polisy OC? Jak obliczana jest składka?

Czy polisa OC jest obowiązkowa?

Ubezpieczenie OC to przede wszystkim polisy komunikacyjne, wydawane dla konkretnego pojazdu. Polskie prawo wymaga od posiadaczy pojazdów mechanicznych posiadania ważnej polisy OC. Jej działanie polega na pokrywaniu podstawowych kosztów strat i uszkodzeń, które w wyniku kolizji spowodował posiadacz polisy. Jeśli staniemy się sprawcami wypadku i nie posiadamy ubezpieczenia OC, wszelkie naprawy i koszty musimy uiścić z własnej kieszeni. Polisa OC to ubezpieczenie roczne, jednak istnieją przypadki, w których możliwe jest wykupienie OC miesięcznego (polisa dla samochodów zabytkowych oraz dla posiadaczy samochodów dopiero co kupionych). Warto również zwrócić uwagę na ubezpieczenie OC/AC, czyli polisę łączoną, która dostępna jest w atrakcyjnych cenach.

Polisa przez Internet – sprawdź kalkulator OC/AC

Nie musimy osobiście stawiać się w biurze ubezpieczyciela, by zakupić polisę OC. Dobrym rozwiązaniem jest kalkulator OC/AC, który pozwoli na obliczenie składki i wybranie konkretnej oferty… bez wychodzenia z domu! Kalkulator OC/AC to urządzenie dostępne bezpłatnie z wysokości przeglądarki internetowej. Wpisując wyłącznie dwie informacje w konkretne rubryki (datę urodzenia posiadacza pojazdu i numery tablic rejestracyjnych), kalkulator szybko znajdzie najlepsze oferty, uwzględniając posiadane zniżki. Jeśli którakolwiek z wyświetlonych ofert przypadnie nam do gustu, możemy zakupić ją online. Opłacona polisa zostanie wysłana na wskazany adres email. Taki zakup polisy to bez wątpienia oszczędność czasu i pieniędzy.